Події

Вас вітає Клуб Ротарі Рівне. Ми є представниками найчисельнішої благодійної організації у світі

8 Лютого, 2021

Вас вітає Клуб Ротарі Рівне. Ми є представниками найчисельнішої благодійної організації у світі, діяльність якої спрямована на розвиток громад та лідерства (якщо цікаво, більше про нас та нашу діяльність в Україні та Рівному можна дізнатись на сторінці Facebook та на сайті )

Так само як і Вас, нас дуже турбує проблема якості лікування, діагностики та проінформованість громади щодо захворювань аутистичного спектру розладу серед діток. Маючи за мету змінити ситуацію на краще, ми, спільно з нашими партнерами – Ротарі Клубами Торонто та Едмонтону (Канада), а також при сприянні Уряду Канади підготували проект та подали його на розгляд до Ротарі Фаундейшн.

У вересні 2019 року на світ з’явився  грант  № 1986963 Покращення якості діагностики та реабілітації дітей з аутизмом в рівненській області. Даний проект об’єднав зусилля та напрацювання представників чотирьох лікувальних закладів Рівного, для яких дана проблема теж є наболілою.

Завдяки професіоназму та досвіду цих чудових спеціалісток, а саме Олени Корсун (БФ «Погляд»), Лілії Зорук (Центр медико-соціальної реабілітації дітей КП «Рівненська обласна дитяча лікарня»), Тетяни Жимолостнової («Центр психічного здоров’я населення» Рівненської обласної ради) та Наталії Левун (КП “Центр реабілітації дітей та паліативної допомоги”) проект містить саме те, що необхідно для покращення проблеми діагностики та реабілітації аутизму у дітей.

Клуб Ротарі Рівне
Клуб Ротарі Рівне

Робоча зустріч учасників проекту та представників Ротарі Клубу Канади

Хочемо коротко познайомити Вас з тим, що ми вже встигли зробити в рамках проекту.

Придбання діагностичного обладнання

Запорукою якісної ранньої діагностики відхилень аутистичного спектру  є  сучасне та ефективне діагностичне обладнання. Чудово це розуміючи, ми придбали для наших партнерів-медичних закладів тестові методики PEP-3 (4 шт) і Leiter-3 (2 шт).

Додатково спеціалісти Центру психічного здоров’я населення м. Рівне отримали набір  ADOS-2 для виявлення відхилень у дітей.

Спеціалізоване навчання фахівців, що працють з дітками з відхиленнями аутистичного спектру

Велика частина нашого проекту присвячена навчанню спеціалістів, які в  процесі навчання, діагностування, адаптації та реабілітації працюють з дітьми з відхиленнями аустистичного спектру.

Так, десять фахівців з Рівного пройшли навчання по роботі з тестовими методиками Leiter-3 та PEP-3 у Києві, листопад-грудень 2019.

global grant 1986963
Global grant 1986963

В листопаді 2019 ми зібрали в актовій залі 27 співробітників центрів реабілітації, інклюзивно-ресурсних центрів Рівного та області на тренінгу по ABA методиці.

Тренінги проходили на базі реабілітаційного центру при дитячій обласній лікарні з листопада 2019 р. по лютий 2020 р.. Проводила навчання запрошена тренерка з Дніпра, Лілія Ликова –  провідний спеціаліст громадської організації «Особливе дитинство», поведінковий аналітик, тьютор в інклюзивну класі.

Карантин вніс свої  корективи в наш план подальших навчань. Власне, наступний тренінг «Основи Прикладного аналізу Поведінкипедагогів інклюзивних класів загальноосвітніх шкіл»  педагоги інклюзивних класів загальноосвітніх шкіл  провели в режимі онлайн вебінару. В результаті навчання, яке тривало по вихідних впродовж червня-серпня 2020, корисний досвід та навички здобули 35 педагогів з навчальних закладів Рівного та області, Луцька та Полтави.Ще 175 спеціалістів, які не потрапили до групи, отримали доступ до навчальних матеріалів курсу для самостійного опрацювання.

Сертифікат

У вересні-жовтні 2020 р. нам вдалось провести два модулі семінару по сенсорно-інтеграційним методикам для фахівців з ІРЦ та співробітників реабілітаційних центрів, інклюзивно-ресурсних центрів Рівного та області  від спеціаліста з сенсорної інтеграції Скрипник Тетяни, м.Київ.

Нас дуже втішило те, що вже після навчання учасники мали можливість на практиці з успіхом використовувати здобуті знання 😊

Семінар

Не оминув наш проект своєю увагою батьків діток з відхиленнями аутистичного спектру. В листопаді 2019-лютому 2020 ми організували серію навчальних зустрічей батьків зі спеціалістом Центру психічного здоров’я Тетяною Жимолостновою та спеціалістами-педагогами з Полтави та Ірландії.

Батьки
Дітки

Окрім цього проектом передбачено навчання сімейних лікарів Рівненської області щодо скринінгу відхилень аутистичного спектру, зустрічі з батьками, навчання реабілітологів та психологів; облаштування сенсорних кімнат для лікування та адаптації в реабілітаційних центрах, а саме: в центрі відновного лікування відділення медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи з порушенням психіки КП «Рівненська обласна дитяча лікарня» та  в Рівненському  обласному спеціалізованому центрі реабілітації дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи з порушенням психіки та паліативної допомоги».

Цей проект став важливою частиною життя кожного з нас. Маємо ще багато планів, будемо обов’язково з Вами ділитись новинами. До зустрічі!

Керівники проекту від Ротарі Клубу Рівне Ольга Новицька та Юлія Мелянчук